Почетна тагови температури

таг: температури

Славчо Попоски: Следува судир на две воздушни маси – СИЛНО НЕВРЕМЕ...

Поради судир на две воздушни маси (потоплата од југ и посвежата од север) кој се во склоп на циклонот ГЛОРИЈА голема дестабилизација на времето...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО