Почетна тагови танкери

таг: танкери

Се повторува ли ирачкото сценарио: На кого му одговара војна меѓу...

Црно-белата снимка на американската војска наводно покажува тим од Иранската револуционерна гарда во брз чамец кај нафтениот танкер во Хормушкиот мореуз. Според американските тврдења, таму...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО