Почетна тагови Тактсанг

таг: Тактсанг

Храмот во кој започнала историјата: Тигровото гнездо на 3.120 метри висина

Бутан долго време бил мистерија за западниот свет, а денес неговиот храм го посетуваат многумина. Храмот Тактсанг, попознат и под името Тигрово гнезо, е најпрепознатлива...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО