Почетна тагови среда

таг: среда

Славчо Попоски: Следува судир на две воздушни маси – СИЛНО НЕВРЕМЕ...

Поради судир на две воздушни маси (потоплата од југ и посвежата од север) кој се во склоп на циклонот ГЛОРИЈА голема дестабилизација на времето...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО