Почетна тагови Симон Трпчески

таг: Симон Трпчески

Трпчески: Кога ќе ме прашаше татко ми „Што си ти, Симонче?“,...

Македонскиот пијанист од светски глас Симон Трпчески во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ го „бетонира“ својот македонски национален идентитет. „Јас знам дека десет...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
scattered clouds
7 ° C
7 °
7 °
93 %
0.5kmh
40 %
Sat
18 °
Sun
18 °
Mon
19 °
Tue
18 °
Wed
20 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО