Почетна тагови шиени маски

таг: шиени маски

Дали шиените маски штитат од зараза? Научниците симулирале кашлица и го...

Научниците од универзитетот Флорида Атлантик ја проучувале ефикасноста на домашните маски во спречување на ширењето на коронавирусот. Тие откриле дека, ако лицето не е покриено...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО