Почетна тагови шел

таг: шел

Нафтен гигант отпушта 9.000 луѓе

Лондон – „Ројал Дач Шел“ денес објави дека планира да отпушти од 7.000 до 9000 работници до крајот на 2022 година. Нафтениот гигант потенцираше дека...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО