Почетна тагови радијација

таг: радијација

Мистерија на експлозијата во Русија!: Кое е оружјето кое е тестирано...

Во тој град се изработуваат нуклеарни боеви глави, а се нарекува затворен затоа што има ограничен пристап за странски државјани. Руската државна нуклеарна агенција „Росат“...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
moderate rain
17 ° C
17 °
17 °
93 %
2.1kmh
90 %
Wed
22 °
Thu
25 °
Fri
28 °
Sat
27 °
Sun
29 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО