Почетна тагови радијација

таг: радијација

Мистерија на експлозијата во Русија!: Кое е оружјето кое е тестирано...

Во тој град се изработуваат нуклеарни боеви глави, а се нарекува затворен затоа што има ограничен пристап за странски државјани. Руската државна нуклеарна агенција „Росат“...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
overcast clouds
1 ° C
2 °
-0.6 °
64 %
0.2kmh
100 %
Wed
2 °
Thu
8 °
Fri
6 °
Sat
8 °
Sun
8 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО