Почетна тагови преговори

таг: преговори

“Не се мешајте, 30 години молчевте”! Ердоган со јасна порака до...

Турскиот претседател Речеп Тајип Ердоган се спротивставил на мешањето на САД, Русија и Франција во судирот околу Нагорно-Карабах, откако лидерите на тие три земји...

Зошто поради езерото Газиводе Албанците во Вашингтон беа подготвени да прифатат...

Кое е значењето на езерото Газиводе околу кое спорат Белград и Приштина? Гасоводе е изградено во периодот од 1979 до 1984 година. Езерото располага...

Севернокорејците открија: Овој човек е главната пречка во преговорите со САД,...

Севернокорејските власти порачаа дека шефот на американската дипломатија, Мајк Помпео е главната пречка во преговорите помеѓу Пјонгјанг и Вашингтон. Министерот за надворешни работи на Северна...

Димитров: Ако не ги започнеме пристапните преговори оваа година, тоа значи...

Ја добивме 10-та препорака за почеток на преговори, ако треба да ја очекуваме и 11-та препорака од ЕК следната година, нема да имам лице...

Неизвесен датумот за преговори, ЕУ со неколку варијанти за одлагање во...

Северна Македонија очекува на министерскиот совет на ЕУ во јуни да и биде доделен датумот за почеток на преговори, со или без Албанија, а...

Македонија официјално ги почнува претпристапните разговорите за членство во НАТО

Со посетата на членовите на Комитетот за интеграција во НАТО и на Работниот комитет за интерација на седиштето на Алијансата во Брисел денеска и...

Заев: ќе ја соопштиме среќната вест и за граѓаните на Република...

Премиерот Зоран Заев денеска изрази надеж дека многу брзо ќе биде постигнато решение за спорот за името меѓу Македонија и Грција и оти тоа...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО