Почетна тагови новак ѓоковиќ

таг: новак ѓоковиќ

Погледнете го новиот луксузен дом на Новак Ѓоковиќ во Мајами

Oва задоволство го чинеше околу 6,7 милиони долари! Имено, Новак купи повеќе од луксузен дом за своето семејство во Мајами, кој содржи два приватни базени,...

Новак Ѓоковиќ повторно ги посети пирамидите во Босна: Сега одеше бос...

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена оваа недела го посетија Сараево и останаа во БиХ неколку дена. Причината за неговото враќање...

Ѓоковиќ повторно го удри судијата во глава: Како е можно? (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ го играше натпреварот од осминафиналето на Ролан Гарос против Карен Хачанов, а тенискиот ас повторно со топка го удри судијата во главата. Овој...

Фото: Ѓоковиќ во балон од сапуница

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ објави интересна фотографија на својот Инстаграм профил. Тој позира во балон од сапуница, што е несекојдневно доживување. -Тато сега е во...

Ѓоковиќ „на столб на срамот“ поради 10 евра: Организаторот на турнирот...

Организаторите на турнирот во Рим можеле да се претстават како „добри луѓе“, но наместо тоа се претставиле како нешто целосно спротивно. Што всушност се случило...

Ѓоковиќ го мина Сампрас, па тргна во „лов“ на Надал: Србинот...

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска ја почна неговата 287 недела на врвот на АТП-листата, па така официјално го мина легендарниот Пит Сампрас. Пред српскиот тенисер...

Колумната на Бекер за ситуацијата со Новак – одекна во светот:...

Поранешниот тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, по повод ситуацијата во тенисот во која што Новак беше дисквалификуван од УС Опен, напиша опширна колумна...

ФАНОВИТЕ ПРОНАШЛЕ „ДОКАЗИ“ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: СУДИЈКАТА КОЈА БЕШЕ УДРЕНА ОД...

Новак Ѓоковиќ доцна синоќа бил дисквалификуван од УС Опен затоа што ненамерно удрил линиска судијка со топче, што според правилата значи и исфрлање од...

Ѓоковиќ изгуби трпение, „урлаше“ за да го врати фокусот на натпреварот:...

„Ниту прв, а веројатно ниту последен пат да направам такво нешто кон својот тренер. Понекогаш такви работи се случуваат“ - изјавил Ѓоковиќ. Првиот тенисер на...

Оваа намирница има повеќе железо од спанаќот: Ја користи и Новак...

Спирулина е алга која што го подигнува имунитетот, го чисти организмот, ја подобрува крвната слика и има позитивно влијание на целиот организам. Еден од најстарите...
Скопје
broken clouds
17.8 ° C
18.4 °
17.8 °
88 %
2.6kmh
75 %
Tue
18 °
Wed
21 °
Thu
19 °
Fri
20 °
Sat
21 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО