Почетна тагови награди

таг: награди

ФИФА ќе ги награди сите учесници на Мундијалот

Светската фудбалска федерација ФИФА ќе му исплати околу 32 милиони евра на освојувачот на трофејот во Русија. Вкупниот награден фонд во споредба со оној од...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
34 %
2.1kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
42 °
Thu
42 °
Fri
42 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО