Почетна тагови мумбаи

таг: мумбаи

Добредојдовте во Мумбај, градот во кој сите возачи свиреа на црвено,...

Кај жителите на градот се создало некое суеверие дека ако свирите, семафорот побрзо ќе светне зелено. Полицајците пробале со помош на семафори со секунди...

Најмалку 15 мртви, 66 повредени: Се урна ѕид поради дожд

Најмалку 15 лица загинаа, а 66 се повредени кога синоќа за време на обилните дождови се урна ѕид на бараки во Мумбај. Повеќе спасувачки екипи...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО