Почетна тагови мозок

таг: мозок

Момче умрело во ерупција на Везув пред 2000 години, во мозокот...

Ова спектакуларно откритие е вредно не само затоа што е археолошка реткост, туку и бидејќи овозможува до најситните детали да се утврдат сите фази...

Морковот го штити видот, целерот – коските, а за што е...

Одредени намирници ги штитат токму оние органи на кои наликуваат, а за ваквиот факт денес малку се знае. Доколку размислите, ќе забележите дека природата веродостојно...

Академикот и неврохирург Смејанович (81) по 3.000 операции открива: Ова е...

Кога станува збор за хирургија, неврохирургијата го зазема второто место според сложеноста, веднаш позади кардиохирургијата. До операција на мозокот најчесто доаѓа поради големи повреди, анеурезма...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО