Почетна тагови москва

таг: москва

Како изгледаше Москва првиот ден по укинувањето на самоизолацијата (ФОТО)

На 9 јуни официјално беше укинат режимот на самоизолација во Москва. Еве како изгледаше градот со 13 милиони жители по речиси три месеци поминати...

Драма на аеродромот во Москва: Авион принудно слетал по пожар на...

Авионот "Airbus A320" со повеќе од 230 патници принудно слетал на рускиот меѓународен аеродром Жуковски, рекол портпаролот на рускиот министер за вонредни ситуации. "Моторот се...

Москва: Почна снимањето на изрежираниот хемиски напад во Сирија

Снимањето на изрежираниот хемиски напад кој наводно го извела сириската војска против цивилите - веќе е во тек во Идлиб, со помош на терористите,...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО