Почетна тагови Моклишко езеро

таг: Моклишко езеро

Падот на „Градот“: Од голема македонска трагедија, до создавање ново езеро

Земјава ја имаат задесено големи трагедии во кои бројни човечки животи го загубија животот. Во неколку од нив, природните катастрофи си го направија своето,...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО