Почетна тагови могорче

таг: могорче

Македонска, есенска магија – мостот Елен скок во Могорче (фото)

Недопрена убавина која чека да биде откриена и посетена. Мостот Еленски скок е камен мост во околината на с. Могорче во Реканскиот регион на...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
34 %
2.1kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
42 °
Thu
42 °
Fri
42 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО