Почетна тагови млеко

таг: млеко

Зошто кафето и млекото не смеат да се мешаат

Дали кафето е еден од омилените пијалоци? Дали ви се допаѓа кафе со млеко? Не можете да го пиете без млеко? Откријте како кафето...

Д-р Солаковиќ предупредува: “Не се проблем ни 4 шолји кафе дневно,...

Познатиот босански доктор Емир Солаковиќ предупредува дека кафето треба да се пие умерено и дека и 4 шолји дневно не претставуваат никаква опасност, но...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО