Почетна тагови минерали

таг: минерали

Невидлив виновник за депресија и мачнини – недостатокот на овој минерал...

Симптомите најчесто се нетипични и тешко може да се препознае за каков проблем станува збор. Без него не можеме, затоа што тој е поврзан со над...

ЧУДО НА ПРИРОДАТА: Езеро со дамки по кои можете да чекорите

Тоа што го прави ова езеро зачудувачко на изглед се високата концентрација на минерали и сол. Познато како алкално езеро, богато со магнезиум сулфат,...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО