Почетна тагови мајорка

таг: мајорка

Уште еден Македонец во Примера: Трајковски ќе игра во клубот на...

По Енис Барди, Македонија ќе има уште еден фудбалери, во статистички според УЕФА, најсилното клупско првенсто во Европа, шпанска Примера. Репрезентативецот Александар Трајковски ги договори сите детали со...

ВИДЕО: Цел остров и големиот Надал слават, Мајорка на чудесен начин...

Фудбалерите на Мајорка се последниот патник во Примера во сезоната 2019/20, откако вечерва приредија големо изненадување и надополнија 2-0 од „Риазор“ против Депортиво. Така, клубот од Балеарските острови...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО