Почетна тагови Мајк Конли

таг: Мајк Конли

NBA-Дурент се сели во Феникс, “Лејкерси” со нови промени

Кевин Дурент се сели повторно на Запад. Според информациите кој пристигнуваат од САД, еден од најдобрите стрелци во лигата преминува во тимот на Феникс Санс. Во...

NBA-Јута ги здроби воините (ВИДЕО)

Голден Стејт Вориорс допатува во Солт Лејк Сити во обид да стигне до својот 10-ти триумф по ред. Домаќините имаа сосема други планови. Јута (иако...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Пеколен старт на преодниот рок

Синоќа, официјално започна преодниот рок во NBA. Секоја година токму овој период е исклучително возбудлив поради ангажманот на играчите и нивните идни дестинации. На...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО