Почетна тагови Мајк Илиќ

таг: Мајк Илиќ

Најбогатиот Македонец со 6 милијарди евра остави зад себе империја

Пред 3 години на 87 годишна возраст, почина Мајк Илиќ, еден од најбогатите Македонци во светот. Веста јаобјавија локалните медиуми во Детроит, каде што...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО