Почетна тагови мај

таг: мај

Од утре почнува исплатата на мајските пензии, еве како ќе може...

Над 320.000 пензионери ќе ја добијат предвреме мајската пензија. Почнувајќи од утре, 27 мај, ќе почне етапната исплата на мајската пензија, соопшти Министерството за...

Светската метеоролошка организација предупредува: „Во мај и јуни не очекува пеколно...

Оваа година месеците до почетокот на мај беа најтопли од почетокот на забележувањето на температурите. На Северната Земјина полутопка и тропските подрачја во мај и јуни поради топлото...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО