Почетна тагови маченица

таг: маченица

Била мачена поради Христа – денес ја празнуваме светата маченица Јулијана

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 21 декември. Денеска е Св. маченица Јулијана. Оваа славна девица и маченичка беше родена во Никомидија од...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО