Почетна тагови љубљана

таг: љубљана

Лекарот на ТИТО ги открива последните зборови: Маршалот лежел на смртна...

Д-р Миломир Станковиќ, личен доктор на Јосип Броз Тито додека маршалот беше на лекување во болницата во Љубљана, важеше е еден од ретките живи...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО