Почетна тагови Листон

таг: Листон

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Трагичната приказна на Сони Листон (ВИДЕО)

Чарлс Ел "Сони" Листон. Име кое е вбројувано помеѓу најдобрите 10 "тешкаши" на сите времиња. Неговата животна приказна е како измислена за на филмска лента....
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО