Почетна тагови истополови бракови

таг: истополови бракови

Папата ги поддржа истополовите бракови: „Хомосексуалците се Божји деца“

Папата Францискo е првиот понтиф којшто ги поддржал истополовите бракови. Тој испрати најдиректни пораки во врска со правата на хомосексуалците на премиерното прикажување на...

Црна Гора ги легализираше истополовите бракови

Пратениците на дел од владејачката коалиција во Црна Гора, поддржани од опозициските СДП и Демос, го усвоија законот за истополово партнерство, за чие усвојување...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
25.8 ° C
25.8 °
25.8 °
69 %
1kmh
0 %
Tue
26 °
Wed
38 °
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО