Почетна тагови илузија

таг: илузија

Оваа снимка ги збуни твитерџиите: Возилата вртат налево и исчезнуваат! Објаснувањето...

Илјадници луѓе ја гледаа оваа снимка објавена на Твитер на која возилата како да изчезнуваат во ѕидот. Снимката на Твитер ја споделил и австискиот новинар...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
34 %
2.1kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
42 °
Thu
42 °
Fri
42 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО