Почетна тагови Игор Сечин

таг: Игор Сечин

На Путин му подарија шише руска нафта „подобра од саудиската“

Според зборовите на Игор Сечин, нафтата од новото руско наоѓалиште е поквалитетна од нафтата од Блискиот Исток. „Како нема да е, наша е“, коментираше...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО