Почетна тагови франциско

таг: франциско

Папата ги поддржа истополовите бракови: „Хомосексуалците се Божји деца“

Папата Францискo е првиот понтиф којшто ги поддржал истополовите бракови. Тој испрати најдиректни пораки во врска со правата на хомосексуалците на премиерното прикажување на...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
25.8 ° C
25.8 °
25.8 °
69 %
1kmh
0 %
Tue
26 °
Wed
38 °
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО