Почетна тагови фквардар

таг: фквардар

Како ФК Вардар стана црвено-црн по скопскиот земјотрес?

Фудбалскиот клуб Милан, по земјотресот во Скопје во 1963 година, донираше спортска опрема на скопскиот фудбалски клуб Вардар, со цел да му помогне на...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО