Почетна тагови Fifa

таг: fifa

Уапсен поранешниот претседател на УЕФА, Мишел Платини

Поранешниот прв човек на Европската куќа на фудбалот, Мишел Платини е уапсен во текот на денешниот ден поради сомневања за сторен криминал при доделувањето...

ФИФА ќе ги награди сите учесници на Мундијалот

Светската фудбалска федерација ФИФА ќе му исплати околу 32 милиони евра на освојувачот на трофејот во Русија. Вкупниот награден фонд во споредба со оној од...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
87 %
0.5kmh
0 %
Wed
24 °
Thu
22 °
Fri
23 °
Sat
18 °
Sun
20 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО