Почетна тагови езера

таг: езера

Восхит во кругот на научниците: Марс „крие“ езера поголеми од површината...

Според податоците кои што научниците успеале да ги добијат, марсовското езеро се простира на 75 илјади квадратни километри. Грубо, тоа е како цела површина...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО