Почетна тагови елизабет ворен

таг: елизабет ворен

Трамп ја исмеа кандидатката за претседателка на САД: Покахонтас ќе се...

Американскиот претседател Доналд Трамп се огласи на Твитер после веста дека демократската сенаторка Елизабет Ворен ќе се кандидира за претседателка, користејќи го...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО