Почетна тагови Елис

таг: Елис

NBA колумна на Димитар Младеновски-“Куршумот од Мисисипи” (ВИДЕО)

Приказна за еден од најбрзите играчи како и најпотценетите поентери во кошаркарската историја. Монта Елис, роден на 26-ти Октомври 1985 година во Џексон (Мисисипи). Токму...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО