Почетна тагови Џексон

таг: Џексон

Бокс корнер со Димитар Младеновски – Џулијан Џексон=”Тајсон” од друга категорија...

Што се случува кога ќе се појави боксер со страотен (нереално моќен) удар, атипично за својот физикус? Тогаш говориме за Џулијан “Хок” Џексон. Без никаков...
Скопје
clear sky
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
54 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО