Почетна тагови дозвола

таг: дозвола

Народна банка ѝ ја одзеде дозволата за работа на Еуростандард банка

Народната банка денеска ја одзеде дозволата за работа на Еуростандард банка – Скопје, соопшти на прес-конференција гувернерката Анита Ангеловска Бежоска. НБМ утре до надлежниот суд...

Во Германија ќе се вози со македонски возачки дозволи

Македонските граѓани, кои имаат македонска возачка дозвола додека престојуваат на територијата на Германија ќе немаат потреба од меѓународна дозвола. Воедно македонските државјани кои имаат...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО