Почетна тагови донација

таг: донација

Драгана од корен промени живот на сиромашно семејство: Им го поклони...

Имено, еден корисник на Твитер објави фотографија од жена за која вели дека цела Србија мора да ја дознае затоа што е голем херој. Како...

Девојката која доби донација: „Брозовиќ е голем човек, ми помогна во...

Фудбалерот на Интер, хрватскиот интернационалец Марсело Брозовиќ, е херојот на скопјанката Стаменка Трпковска која на социјалните мрежи замоли за помош и донација од 3.000...

Државна Видеолотарија ги поддржа младите физичари

Државна видеолотарија донираше 200.000,00 денари на Друштвото на физичари на Република Македонија (ДФРМ). Наша цел е да им овозможиме на младите средношколци- истражувачи да...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО