Почетна тагови договор преспа

таг: договор преспа

Оспорување на Преспанскиот договор не се очекува, можни различни толкувања во...

Договорот од Преспа ќе продолжи да се спроведува и по победата на Нова демокартија и Киријакос Мицотакис на предвремените избори во Грција. Во фокусот...

Повредени и приведени во вчерашниот протест во Атина против Договорот од...

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО