Почетна тагови дино мерлин

таг: дино мерлин

Сите ја пееме, но всушност има болна вистина: Тогаш Дино Мерлин...

Тој е еден од најпознатите пејачи и текстописци низ цела поранешна Југославија и скоро сите негови песни станаа хитови, а ова е неговата биографија....

Никогаш не би погодиле: Ова се вистинските имиња на Дино Мерлин...

Многу ѕвезди настапуваат под уметнички имиња. Многу балкански естрадни личности не се викаат онака како што се претставуваат во јавноста. Така на пример, многумина не знаат...

Дино Мерлин стана дедо за првпат, а внучето доби име по...

Една од најголемите музички ѕвезди во регионот, Дино Мерлин стана дедо за првпат , потврдуваат негови блиски пријатели. Имено, неговиот син Хамза и снаата Џанета...

Ова е синот на Дино – Мерлин (ФОТО)

Дино Мерлин со неговата сопруга Амела, со која во минатото не му давале да се ожени, ги има синот Хамза и ќерка Наида, но...
Скопје
scattered clouds
6.8 ° C
6.8 °
6.8 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
15 °
Sat
17 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО