Почетна тагови димитров

таг: димитров

Грчките медиуми за новата македонска влада

Доверба од Собранието на Македонија, доби кусо пред полноќ про-западната влада на Зоран Заев, по предвремените избори што во балканската земја се одржаа на...

Раул во македонската амбасада во Париз го прослави 8 септември! (ФОТО)

Поранешниот тренер на ракометниот клуб Вардар и селектор на Македонија, Раул Гонзалез, кој со „црвено - црните“ ја освои титулата во Лигата на шампионите...

Димитров изрази сочувство за настраданите во невремето на Халкидики

Министерот за надворешни работи на Северна Македонија, Никола Димитров, изрази сочувство за настраданите од невремето на Халкидики, во кое животот го загубија седум лица,...

Димитров: Ако не ги започнеме пристапните преговори оваа година, тоа значи...

Ја добивме 10-та препорака за почеток на преговори, ако треба да ја очекуваме и 11-та препорака од ЕК следната година, нема да имам лице...

Заев и Димитров нема да одговараат за велепредавство

Скопското обвинителство ја отфрли кривичната пријава на Светскиот македонски конгрес поднесена против премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров,...
Скопје
scattered clouds
6.8 ° C
6.8 °
6.8 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
15 °
Sat
17 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО