Почетна тагови димче арсовски

таг: димче арсовски

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи попис кој отстапува од европските стандарди

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска истакна дека власта до сега не ја консултирала опозицијата во врска со законот за спроведување на пописот и...

(Видео) Арсовски: Секогаш кога СДСМ е на власт гори документација која...

Пожарот кој вчера го зафати државниот инспекторат за животна средина сосема случајно или крајно сомнително, го зафати токму делот каде што се складирани документи...

Арсовски ќе го тужи Костадинов од СДСМ поради изнесена клевета на...

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски ќе поднесе соодветна пријава во суд кон портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов. -Помина 13:00, Костадин Костадинов – Коки не се...

(Видео) Арсовски: Ќе профитира ли министерката Нина Ангеловска од спорниот ДУП...

За спорниот ДУП во Трнодол се отвора сомнеж дека истиот има лукративна цел и дека во блиска иднина од него сериозно би можел да...

Арсовски: Да имаше правда наместо извршителите, нарачателот Заев ќе беше на...

Право и правда во Република Македонија одамна нема. Да имаше правда и независно правосудство, денеска на обвинителната клупа за случајот „Рекет“ за завршни зборови...

(Видео) Арсовски: Сериозни сведоштва дека Заев корумпирал активисти од Шарена Револуција...

Зоран Заев стана синоним за лаги, злоупотреби и криминал. Неколку дена откако јавноста слушна разговори од Зоран Заев, се повеќе од неговите поранешни блиски...

Арсовски: Славијанка лаже како што и наредил Заев, снимката од теретаната...

СДСМ фалсификаторска сеуште не се извини за ширењето лажни вести кое што го прави изминатиот период, ова денеска преку прес-конференција го истакна портпаролот на...

Арсовски: Кредибилитетот на СЈО е на најниско ниво

Прашање: Власта денеска излезе со став дека вчерашното апсење е потврда за тоа дека правната држава функционира и дека неселективно се пресметува со криминалот...

Арсовски: Заев втор месец ги лаже граѓаните дека ќе прави реконструкција...

Зоран Заев веќе втор месец ги лаже граѓаните дека ќе прави реконструкција на Владата. Откако заврши со театарот внатре во СДСМ што им го приреди...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
61 %
2.6kmh
40 %
Tue
26 °
Wed
27 °
Thu
24 °
Fri
24 °
Sat
24 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО