Почетна тагови дијаспора

таг: дијаспора

Џими од Молика – Дијаспората не чинеше зошто ни носеа милиони-е...

Џими Мицевски од позната музичка група Молика преку  својот статус им се обрати на сите оние кои плукаа и ширеа омраза против сонародниците од...

Дијаспората открива: Ова се најдобрите земји за преселба

Луѓето кои ја напуштиле својата земја во потрага по подобар живот, открија кои земји се најдобри за таа цел. Сајтот Expat Explorer ги објави резултатите...

ДА, ‘РМБАМ ОВДЕ ВО ЦИРИХ, АМА СЛАТКО ВИ СЕ СМЕАМ МОИ...

Здраво мои драги сонародници Македонци, каде и да сте, особено во мојата мила татковина Македонија. Ви пишувам од Цирих, Швајцарија, каде живеам во последните...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО