Почетна тагови Ди-Бук

таг: Ди-Бук

NBA-Поентерска експлозија на Девин Букер (ВИДЕО)

Феникс се судри со Њу Орлеанс, а Девин Букер приреди вистинско поентерско шоу. Младиот бек постигна 58 поени (со одличен процент на реализација од 60%)...

NBA-Девин Букер со историско достигнување (ВИДЕО)

Девин Букер постигна историско достигнување. На синоќешниот натпревар против Чикаго, младата ѕвезда постигна 51 поен со фантастичен процент на шут од поле со над 80%. Овој...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Трогателната животна приказна на Девин Букер

Многумина само навидум ја знаат приказната на Девин Букер. Сјајниот млад бек поентер од година во година игра се подобро. Неговиот Феникс по долг период...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО