Почетна тагови дерковски

таг: дерковски

Дерковски: ДИК не може да организира избори, администрацијата ќе ги напушти...

Шефот на ДИК, во изјава на медиумите извести дека изборите не можат да се одржат поради повеќе причини. Една од причините е и најавите...

Дерковски: Се врши огромен притисок врз ДИК, сведок е целата македонска...

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски потенцираше дека во изминатиот период се врши голем притисок врз комисијата со цел дел од политичката елита...

Дерковски: Нема да потпишам избирачки список кој не ја поминал целата...

Првиот човек на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски, денеска во интервјуто за Утрински брифинг изјави дека ако има обид да му се наметне одлука...

Дерковски: Избори во јуни се невозможна мисија

Нема никакви шанси изборите да се одржат во јуни, без разлика на желбите на политичките партии, изборниот законик е јасен. За организација на изборите...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
61 %
2.6kmh
40 %
Tue
26 °
Wed
27 °
Thu
24 °
Fri
24 °
Sat
24 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО