Почетна тагови Дерик Вилијамс

таг: Дерик Вилијамс

“Летачкиот” Вилијамс слета во Атина (ВИДЕО)

Она што беше најавувано пред неполни 24 часа, сега и реализирано. Панатинаикос и официјално го ангажираше еден од најатрактивните кошаркари во Европа, американецот Дерик Вилијамс....

Панатинаикос сериозно се засилува

Грчкиот гигант Пантинаикос сериозно се подготвува за следното првенство. Откако го ангажираа литванецот Мариус Григонис кој пристигна од ЦСКА Москва, "зелените" ја пополнија плејмејкерската позиција...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО