Почетна тагови Дерек Чизора

таг: Дерек Чизора

Бокс корнер-Чизора го неутрализираше бугарскиот “кобра” (ВИДЕО)

Судирот на ветераните во "О2 Арената" ги исполни очекувањата. Британскиот ветеран Дерек Чизора извојува победа на бугаринот Кубарт Пулев по 12 рунди со т.н. "поделена...
Скопје
scattered clouds
6.8 ° C
6.8 °
6.8 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
15 °
Sat
17 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО