Почетна тагови ден на независност

таг: ден на независност

Македонија го слави 8.септември: 29 години независност и самостојност на државата

Македонија денеска го одбележува 8 септември, денот на независноста. Пред 29 години, на денешен ден 1991 година, 95,09 процентии од граѓаните се изјазнија „ЗА“,...

Почесна артилериска стрелба утре по повод Денот на независноста

По повод 8-ми Септември – Денот на независноста, утре од касарната „Илинден“ во Скопје, ќе се изврши почесна артилериска стрелба со истрелување 10 плотуни...
Скопје
scattered clouds
6.8 ° C
6.8 °
6.8 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
15 °
Sat
17 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО