Почетна тагови демонстранти

таг: демонстранти

Видео: Талибанци пукаа во демонстранти на улица во Џалалабад

Талибанците денеска отворија оган врз демонстрантите во градот Џалалабад, кои се собраа барајќи повторно да се истакнат авганистанските знамиња на зградите на институциите во...

По наредба на Лукашенко баталјон со балистички ракети испратен до границите

По наредба на Лукашенко, била испратена војска до границите на Белорусија со Литванија и Полска. Министерот за одбрана издаде наредба. Имено, белорускиот министер за одбрана...

Трамп – со библија во раката и со закани со војската...

Американскиот претседател, по седмата ноќ насилни протести во земјата поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, побара од гувернерите поостар пристап и се закани дека...
Скопје
scattered clouds
6.8 ° C
6.8 °
6.8 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
15 °
Sat
17 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО