Почетна тагови де роси

таг: де роси

Второлигаш му го расипа дебито од соништата на Де Роси за...

Италијанската ѕвезда Даниеле Де Роси требаше да има деби од соништата за Бока јуниорс, но сето тоа му го расипа второлигашот Алмагро де Кордоба,...

Милан е фаворит за Де Роси

Росонерите бараат засилувања на средината на теренот. Милан ова лето остана без Монтоливо, Бертолачи, Маури и Бакајоко, а од играчите за врска клубот може да...

Де Роси „полуде“ кога Флоренци му ја фрли капитенската лента

Фудбалерите на Рома синоќа со доста мака во рамки на 24. коло од Серија А ја совладаа Болоња со 2-1.
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО