Почетна тагови црвено црно

таг: црвено црно

Како ФК Вардар стана црвено-црн по скопскиот земјотрес?

Фудбалскиот клуб Милан, по земјотресот во Скопје во 1963 година, донираше спортска опрема на скопскиот фудбалски клуб Вардар, со цел да му помогне на...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО